חזרה

20-23/10/2006 אוסטרליה- מוולונגונג לביגה

20/10/06 אוסטרליה- וולונגונג:

הקרירות שנתה לנו את התוכניות, ובמקום לחוף טיילנו בעיר וולונגונג Wollongong. פשטנו על תחנת המידע לתיירים ולקחנו כל "פיסת" מידע לאזור הטיול. נסענו להר קירה Mt. Keira לתצפית יפיפיה על כל החוף.
המשכנו למקדש הבודהיסטי נאן טיאן Nan Tien Tample. התרשמנו מהמקדש, הפגודה, הגנים היפניים שמסביב ובמיוחד מהאוירה המרגיעה.

מצאנו מקום בקמפינג על חוף הים בעיירה שלהארבור Shellharbour. השמיים קודרים, הרוחות מתחזקות והקראוון מתנדנד מצד לצד.


הערב בקמפינג

הפגודה במקדש נאן טיאן

תצפית מהר קירה
21/10/06 אוסטרליה- מוולונגונג לשולהייבן:

יום קר מאוד ואנו מוותרים גם על פארק מים קטן וממשיכים לקיאמה Kiama. עיירת חוף מקסימה. טיילנו לחוף ול- Bombo Headland, אזור מתכתי שנותן הרגשה של פני הירח.
המשכנו לתופעת הטבע של קיאמה שנקראת "נחיר הנשימה" Kiama Blowhole. סדק בין הסלעים, שמי האוקינוס מתפרצים דרכו בעוצמה עד לגובה של כ- 60 מטרים.
פנינו לכביש המוביל לאגם קנג'ולה Lake Conjola , בדרך פגשנו תוכים וקנגורואים מקפצים. האגם יפה, הליכה קצרה מביאה אותנו עד לחוף האוקינוס. קצת לחץ של נטע וחצי שורה בחוברת על פארק בעיר הסמוכה משאיר אותנו בקמפינג שצמוד לאגם, בין הקנגורואים, התוכים והברווזים.


בקמפינג

נחיר הנשימה

Bombo Headland
22/10/06 אוסטרליה- שולהייבן:

מזג האויר משתפר מאוד, השמש זורחת אך עדין קריר. אף אחד באזור לא יודע היכן הפארק. אנו מגיעים למסקנה שגם אם הוא קיים הוא קטן, וחבל לבזבז את יום השמש על פארק מקורה, וממשיכים הלאה.
עצירה בדולפין פוינט Dolphin Point, תצפית מרהיבה על האוקיינוס. יורדים לחוף היפה, רואים המון צדפים מיוחדים ויפים, ומראות יפים של גלים משתברים על הסלעים. קר מדי עדין בשביל להתרחץ.

הנקודה הבאה פארק מוראמארנג Murramarang NP לחוף Pubbly Beach. בסוף הארוחה מצטרפים אלינו לשאריות הלחם התוכים באזור, הלורי והרוזלות היפהיפיות. יורדים לחוף היפה, מתחרדנים ומשחקים בשמש הנעימה. בדרך חזרה פוגשים שוב בקנגורואים, תוכים, ולסיום נאות מחכה על אחד הגזעים לטאת כוח בשם גואנה.

קמפינג על גדת נהר Moruya, אור מתלהבת מהפרות הרועות לידינו, נטע קצת פחות היות שהיא צריכה לעבור את הגדר לשטחן להביא את הכדור המתעקש להתגלגל לשם. לכבוד ארוחת התה מול הפרות והנהר מקבלים עוגת תפוחים טעימה מהשכנים.
לבסוף שקיעה יפה על הנהר.


בקמפינג

Pebbly Beach

Dolphin Point
23/10/06 אוסטרליה- מנארומה לביגה:

ממשיכים דרומה, בדרך עוצרים בנארומה Narooma , למסלול מעל המים הצלולים Mill Bay Boardwalk. כמו בכל מקום, גם כאן מתקן שעשועים שאור לא יכולה לפסוח עליו. ממשיכים למרכז תרבות אבורג'יני Umbarra Aboriginal Cultural Centre. רואים תצוגה של עבודות אבורג'יניות יפיפיות וכמובן הסברים וסיפורים על התרבות.
שם למדנו שאזור הר ממבולה, האזור בו אנו נמצאים, מקודש, היות וזהו אזור של התחלה.

אחד מהסיפורים:
לפני כן הארץ היתה שטוחה ולא פוריה. הארץ היתה גדולה, היכן שהים נמצא היום, והשמים היו קשים כמו סלע. מתחת לאדמה ישנה הרוח וחכתה. אז נגאלאבל Ngalabal, האמא של השמים, שלחה את בנה, הרוח הגדולה לארץ. הוא יצר את הצמחיה והחיות. הוא העיר את הרוח הישנה ועשה את ההרים והנהרות. בין החיות שהרוח הגדולה יצרה היה אחד שאינו דומה לאחרים. הוא זחל כמו תולעת. צ'וטבה Tchuteba, ציפור האמו, השתמשה במקורה כדי לחרוץ בעור הזרועות והרגליים של היצורים המוזרים האלה. הם נעמדו והלכו, אלו היו האנשים הראשונים. כמה מהרוחות היו נחמדות ועזרו לבני האדם ללמוד איך לחיות בעולם שהרוח הגדולה יצרה, אבל היו רוחות רעות שיצרו בעיות. רוח רעה אחת יצרה שיטפון, המים עלו וכיסו את האדמה, הרבה אנשים טבעו, הניצולים טפסו לראש גאלגה. הרוח הגדולה הגיעה מהעמק ועצרה את השטפון והמים חזרו למקומם. הרוח הגדולה לקחה את הקשישים למקומות קדושים ועשתה את הקורינגל Kuringal הראשון, נתנה להם את החוקים שבידיהם עד היום והכוחות להשתמש בקסמים. הקשישים חזרו ואספו את האנשים לחבורות. השבטים, חבורות אלו, ירדו מההרים לחיות במקום שהרוח הגדולה נתנה להם, ושמרו את חוקיה. הרוח הגדולה חזרה לשמיים והצופה במעשי האנשים. כשאדם מת רוחו עולה למעלה, הרוח הגדולה פוגשת בו ומשגיחה עליו.

המשכנו לפארק Biamanga NP, למפל ממבולה Mumbulla. שלטים באזור מבקשים לשמור על המקום המקודש. הארופאים התיישבו בעמק בראשית 1800, ועסקו בכריתת עצים, מכרות וחוות. בחיפוש מקום לבקר שלהם הם מצאו את המפל. אזור שהפך לפופולרי לטיולים ופיקניקים. אבל אנחנו היינו שם לבד, אנחנו, הציפורים ונחש אחד קטן.

קמפינג ללילה מצאנו בביגה.


נהר וואגנה

Mumbulla מסלול למפל

Mill Bay Boardwalk
חזרה