חזרה

הואה הין 1/10/2012החלטנו לוותר על פארק המים שבאזור, ובחרנו לטייל במפל פאלא-או Pala-U שבשמורת הטבע Kaeng Krachan. נסענו כשעה מערבה מהואה הין, כשכל הדרך מלווים אותנו הצמחיה הירוקה והרי השמורה. בדרך שלטים המורים להזהר מפילי בר, אך לא פגשנו אף אחד כזה לצערנו.
בכניסה קונים אוכל לדגים, ומתחילים ללכת. למפל 15 שלבים, שהם בעצם מדרגות גובה של המפל. התחלנו בהליכה, המים שוצפים, היות ואנו בסופה של עונת הגשמים. עוברים גשר וכבר אנו במדרגה מספר 1. ממשיכים, נעזרים בחבלים כדי לא להחליק על הסלעים הרטובים, עולים בשלבים ומגיעם לשלב4. המוני דגים גדולים מתקבצים, ונהנים ממנת מזון. עוברים מסביב לראש המפל, המראה מלמעלה על המפל יפה מאוד. לפתע נטע מחליקה ונופלת לסלע מתחת, נשמת כולנו נעתקת, אבל הכל בסדר, אפשר להמשיך.
אנו ממשיכים לשלב הבא מתחילים עלייה קשה ומאוד חלקה. זה נראה די מסוכן במיוחד לאור העובדה שצריך יהיה גם לרדת חזרה לאחר מכן, ואנו גם ממש לבד בשמורה. אראל הולכת קדימה למעלה לבדוק את השטח, וחוזרת ללא החלטה ברורה. ערן חוזר בזהירות למטה, לבדוק שוב ופוסק שהדרך משם. כולנו יורדים לאט, לאט. נעזרים בענפים ושורשים כדי לא להחליק. ממש בסוף הירידה, נטע שוב מחליקה ונופלת בנוקשות על ישבנה. התאוששות קלה, ואנו מחפשים דרך להגיע למדרגה החמישית. היות ומי הנהר גבוהים לא ניתן לעבור. אנו מוצאים מעבר עוקף בין סלעים וגזע גדול שמושחל בינהם. עוזרים זה לזה, ממש לאט ובזחילה על הסלעים ומצליחים לחצות את הנחל לצדו השני ולהגיע למדרגה החמישית.
כאן מחכים המוני דגים בתוך בריכת המפל. נטע ואראל זורקות להן אוכל, וולדה ואור בתוך המים מנסות לתפוס אותם, ללא הצלחה.
הפסקת נשנוש קלה. מסתכלים סביב ומבינים מדוע אסור להמשיך למדרגה הבאה לבד ללא מדריך. פשוט אין דרך הגיונית כלפי מעלה.
אנו חוצים בחזרה, שוב בזהירות רבה, לאט , לאט. וחוזרים את כל הדרך חזרה. בדיוק מתחיל גשם, ואנו מצטופפים בשולחן מתחת לשמשייה, ואוכלים. מסיימים יחד עם הגשם, חולצים נעליים וגרביים ספוגות במים ונוסעים בחזרה.

ערן הולך לקנות ספק חדש למחשב במקום זה שהתקלקל, וחוזר עם הכרזה שמסעדת סיזלר Sizzler במרחק 3 דקות הליכה. מיד כולם מתארגנים, והולכים לשוק העיירה Market Village שם נמצאת המסעדה. זה לא בדיוק 3 דקות, אבל המחשבה על בר סלטים מניעה אותנו קדימה. הסניף בהואה-אין לא אכזב, מרקי הבצל והפטריות, סלטים רבים וכמובן פסטה, הכל טעים, כיף והכי חשוב כל אחד יכול לבחור את מה שהוא אוהב.
לסיום שוק הלילה המקומי, ממש קרוב. ההורים עושים מסאז' צוואר וכתפיים, והבנות מסתובבות בין הדוכנים. חזרנו לישון שבעים, רגועים ומרוצים...הדגים רבים על האוכל של אור

ירידה מסובכת לאחר הטעות

המפל החמישי
חזרה