חזרה

מקנצ'נבורי לפטאיה 5/10/2012היום נסיעה ארוכה לפנינו, עד לפאטיה Pattaya . נפרדנו בלבביות מכל הצוות ויצאנו לדרך. ה GPS מראה מרחק של 274 ק"מ מקנצ'נבורי לפטאייה, ושעתים וחצי נסיעה. אנו כבר יודעים שהדרך תיארך הרבה יותר, היות וה Highways בתאילנד עוברים ממש בתוך הערים (כלומר רמזורים ותנועה) ויש תוספת לעצירות שלנו.
הגענו לבסוף לאחר כמעט חמש שעות. כולל 4 עצירות גלידה ושירותים, ושוב עם כל השירים היפים שנטע הכינה. נפעמנו (במיוחד ערן שזוכר זמנים אחרים כאן) ממערכת הגשרים שהוקמה לגובה מעל בנגקוק. עלינו בפאתי בנגקוק על גשר, ונסענו בו קילומטרים רבים, יציאה קצרה במרכז ושוב עלייה על גשר עד מחוץ לעיר. היה מרשים לראות את כל בנגקוק מהגובה. עוד נחזור אליה בסוף.
ב30 ק"מ האחרונים לפני פטאיה הGPS רצה להוריד אותנו מהגביש הראשי, לכבישים פקוקים לגמרי ע"י משאיות. אנו נצמדנו הפעם לשלטים בדרך, בשלב מסוים הGPS לא הכיר כלל את הכביש בו נסענו, למרות שלפי מראהו זהו כביש ישן, והתברבר לגמרי.

נסענו ישר למלון שאתמול מצאנו עליו המלצות באינטרנט. החנינו בחנייה הקטנה שלפני המלון. במלון לא היו שני חדרים מתאימים לנו, והסכימו לתת לנו סוויטה דהלוקס מדהימה בקומת מפנטאוס, באותו מחיר. סלון מאובזר עם פינת אוכל רשמית מסודרת, מטבח מסודר ומאובזר, חדרים ענקיים עם מיטות זוגיות ענקיות. בשבילנו זה היה מרשים. הפקידה אמרה שאפשר להכניס את האוטו לחנייה התת קרקעית של המלון, אבל התעצלנו, מה שיסתבר כחכם בדיעבד. התארגנו מהר ןלקחנו סוואותו לחוף ג'ומטין. החוף ממש יפה, נופים מדהימים אבל המים מלוכלכים. שכשכנו במים, שיחקנו, אכלנו פירות וגלידה. לידנו שתי נשים וילדה חיפשו צדפות בחול. חיפשנו גם אנחנו. עד מהרה מצאנו הרבה צדפות סגורות כשבפנים נמצאות הרככיכות, כשבכל פעם ששפכנו עליהן מי ים הוציאו חלק מגופן הרך ושאבו פנימה מהמים. מעניין מאוד. הסתבר שהנשים לידנו אוספות את הצדפות, כדי למכור אותן, אור הלכה לעזור להן. הן הסבירו לה באיזו סלסילה להניח אותן והיא שיתפה איתם פעולה. יש לנו כבר מומחית לאיסוף צדפות.

חזרנו למלון, הבנות הכינו ארוחת ערב מצוינת לכולם, אותה אכלנו בפינת האוכל המרשימה. כולנו כבר מותשים חוץ מאראל וולדה שהחליטו לבדוק את הסחורה בשווקים. לאחר כשעתיים, אחרי מקבץ ברקים התחיל גשם זלעפות. בסלון התחילה דליפה מסיבית של מים מהתקרה. הגיעו אנשי התחזוקה ופרשו מגבות על הרצפה ושמו דלי במקום הטפטוף.אראל וולדה חזרו נוטפות מים לגמרי ונפעמות מהמראות שראו בחוץ. ירדנו גם אנחנו (הערים עדיין) וראינו בקרבת המלון שהכביש מוצף, מעל גובה הברכיים. גשם חזק, מכוניות ואופנועים שקועים בתוך המים. המים בחניון התת קרקעי של המלון התחילו לעלות, ואנשים מיהרו להוציא את מכוניותיהם, מזל שהשארנו את שלנו בחוץ.חוף ג'ומטייןן

אור עוזרת לאסוף צדפות

הבנות מכינות ארוחת ערב בסוויטה
חזרה